Matematyka i książkistrona autorska Mariusza Kaweckiego

Ciekawe zadania z matematyki                                     zbiór zadań dla zainteresowanego matematyką licealisty

 

Wstęp

Zbiór zadań, który prezentujemy czytelnikowi nie jest typowym zbiorem dla konkretnej klasy w liceum. Jest to książka przeznaczona dla dociekliwego ucznia bez względu, do której klasy uczęszcza. Po książkę powinien sięgnąć również nauczyciel matematyki, któremu zależy na tym, aby lekcje nie były monotonne a przedmiot wciągnął słuchacza.

Do rozwiązania większości zadań nie trzeba perfekcyjnego opanowania teorii, zresztą nie teorię zadania mają sprawdzić. Potrzebny jest tu pewien spryt, otwarty umysł i coś, co na późniejszym etapie nauki nazywa się „kulturą matematyczną”. Nie-zbędna teoria, której nie ma w programie nauczania, zostanie wyłożona przy okazji. Do rozwiązań proponujemy zajrzeć dopiero po zakończonych sukcesem lub nie, pró-bach własnych. Oczywiście wszystkie zadania są w zbiorze rozwiązane. Zadania po-siadają różny stopień trudności. Są tu zadania zupełnie proste, jak również całkiem skomplikowane, poziomu olimpiad matematycznych czy egzaminów. Zrezygnowano z oznaczania zadań trudniejszych gwiazdkami i celowo przemieszano je z zadaniami łatwiejszymi. Wychodzimy z założenia, że wszystko co ułoży człowiek, inny człowiek potrafi rozwiązać i w świetle tej prawdy wszystkie zadania wydają się łatwe.

Autor dołożył wszelkich starań, żeby pokazać rozwiązania kompletne i w miarę proste. Jeżeli czytelnik odnajdzie inny sposób, być może bardziej elegancki i zechce się nim podzielić z autorem, zyska ogromną wdzięczność korzystających z kolejnych wydań tej książki. Do takiego współzawodnictwa bardzo zachęcamy, wszelkie uwagi prosimy kierować na wskazany adres.

Mariusz Kawecki

 

 

Książka tradycyjna, proszę podać adres wysyłki: e-mail

Ciekawe zadania z matematyki, cena 20+6

Ebook, pdf z zaszytymi danymi kupującego

Ciekawe zadania z matematyki, cena 20

 

 

Copyright © M. Kawecki 2017 na podstawie szablonu z SzablonyStron.org